::كتابخانه::

 

او همچون ستاره ای است تابان که از درخت گسترده شاخه و برگ خجسته زيتون سوخت مي گيرد . ريشه ای دارد نه شرقی و نه غربی که روغنش پيوسته بر می افروزد و روشن می سازد اگر چه هيچ آتشی بدان نرسد .
دکتر شريعتی درخت مبارک زيتون و شمعی بود برافروخته که در زير پا گذاشتن شهر های عشق شرق و غرب در خم هيچ کوچه نماند و در پرتو هدايت قرآن پا بر سر شرق و غرب گذاشته از همگان گذشت و سرانجام پربار و بی امان و درنگ نشناس محفل جوانان سرگردان در ميان راه ها و کوره راه های بن بست را روشن ساخت و آن چنان که از ويژگی های درخت خجسته زيتون است با فرهنگ اصيل اسلامی و با معارف انقلابی اهل بيت جان های گرسنه را سير و روان های تشنه را سيراب کرد و تيرگی ها را بزدود و خود شمع وار سوخت و ذوب گرديد ...
پيام آيت الله طالقانی به مناسبت سالروز درگذشت دکتر شريعتی
+ کتاب دار ; ۱:۳٢ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٦ خرداد ،۱۳۸٢
comment نظرات ()

درد بودن...

سلام . احساس می کنم حرفای زيادی برای گفتن دارم . اما نه فقط راجع به کتاب . راجع به موسيقی سياست مذهب فلسفه و ...
خدا کنه اين دفعه موفق بشم .
۲۹ خرداد نزديک می شود و بار ديگر آه از نهادمان بر می خيزد که چه بزرگی را ازدست داده ايم . شريعتی يک فرشته نجات بود برای اين کشور و برای همه جهان . اين چند روزی که تا ۲۹ خرداد باقی مونده سعی می کنم به موضوع دکتر شريعتی بپردازم . فعلا چون زياد وقت ندارم حرفمو با چند خط از او به پايان می برم :
...بهترين فرشته ها همين شيطان بود . مرد و مردانه ايستاد و گفت : نه سجده نمی کنم . تو را سجده می کنم اما اين آدمک های کثيفي را که از گل متعفن ساخته ای اين موجود ضعيف و نکبتی را که برای شکم چرانيش خدا و بهشت و پرستش و عظمت و بزرگواری و آخرت و حق شناسی و محبت و همه چيز و همه کس را فراموش می کند برای يک شکم انگور يا خرما يا گندم گوسفندوار پوزه اش را به زمين فرو می برد و چشمش را بر آسمان و بر تو می بندد سجده نمی کنم . اين چرند بد چشم شکم چران پول دوست کاسبکار پست را سجده کنم ؟
هبوط/صفحه ۳ /انتشارات صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران ( سروش ) / ۱۳۵۹
+ کتاب دار ; ۳:٥۱ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٢ خرداد ،۱۳۸٢
comment نظرات ()