Shakira

موسيقی : Shakira
سلام . امروز تصمیم گرفتم بالاخره راجع به موسیقی هم بنویسم . برای شروع هم Shakira را انتخاب کردم !
حتما اونو می شناسید . حداقل توی ایران خیلی معروف شده ! هر کس هم نشناسدش حداقل آهنگ Whenever wherever رو شنیده . مگه نه؟!
زندگی نامه :
شکیرا مبارک ( نام کامل : شکیرا ایزابل مبارک ریپول ) Shakira Isabel Mebarak Ripoll در نهم فوریه سال 1977 , در خانواده ای فقیر ( در کلمبیا ) متولد شد . مادر او یک بومی کلمبیایی ولی پدرش تبعه لبنان بود . همین باعث شد که شکیرا در دوران کودکی با فرهنگ و موسیقی هر دو کشور آشنا گردد . وی هم چنین به آهنگ های انگلیسی ( خصوصا سبک Rock & Roll ) بسیار علاقه مند بود . شکیرا در یکی از مصاحبه ها گروه های مورد علاقه خود را The Beatles , The Police , The Cure , Nirvana معرفی می کند . در هشت سالگی نخستین آهنگش را نوشت و در یازده سالگی شروع به یادگیری گیتار کرد . وی بدلیل اینکه بسیار بلند و قوی می خواند از گروه کر مدرسه اخراج شد ! در 13 سالگی به بوگوتا آمد . چند سال بعد نخستین آلبوم خود را با همکاری شرکت سونی کلمبیا بیرون داد . این آلبوم " جادو " شامل آهنگ هایی بود که او در 5 , 6 سال اخیر سروده بود . بعد از یک آلبوم دیگر که موفقیت چندانی در پی نداشت در سال 1993 برای مدتی به همکاری با اپرای El Oasis همت گماشت . در سال 1995 به کار ساخت آهنگ باز گشت . این بار یک آلبوم دیگر به زبان کلمبیایی عرضه کرد . یکی از آهنگ های این آلبوم به سرعت در تمام امریکای جنوبی بر سر زبان ها افتاد . آلبوم بعدی شکیرا در امریکای شمالی هم به خوبی فروخت . شکیرا سرانجام در سال 1997 به امریکا رفت .
در سال 1998 با همسر گلوریا استفن ( خواننده امریکایی ) یک قرار داد همکاری امضا کرد و او را مدیر برنامه های خود کرد . حاصل این همکاری آلبوم Where are the thieves? بود . این آلبوم به مدت 11 هفته در راس آهنگ های برتر لاتین ایالات متحده قرار داشت . موفقیتی که این آلبوم کسب کرد بسیار بیش از حد انتظار بود . وقتی گلوریا استفن پیشنهاد ترجمه Ojos osi به انگلیسی را داد , شکیرا تصمیم گرفت تا انگلیسی را به خوبی فرا بگیرد و خود نویسنده آهنگ های انگلیسی باشد . شکیرا در اواخر سال 2001 تک آهنگ Whenever Wherever (هر وقت , هر کجا ) را به بازار ارائه کرد . چند ماه بعد آلبوم سرویس رخت شویی! که بیشتر انگلیسی بود تا لاتین وارد بازار شد و ... شکیرا در راس خواننده های انگلیسی زبان قرار گرفت .
این آلبوم ( سرویس رخت شویی ) چند آهنگ قابل توجه دارد که مهم ترین آن ها Objection , Ojos osi , Whenever Wherever است . پیشنهاد می کنم این آلبوم را تهیه کنید !
ترجمه از AMG
________________________________________________________________________
3492972.jpg

/ 2 نظر / 56 بازدید
mohammad

يادداشتت خيلی هم باحال نبود . راجع به چيزهای ديگه بنويس. آفرين پچه خوب !

فردیس

عالی بود من عاشق شکیرا هستم العان هم از طریق گوگل امدم اگه اهنگی یا چیز جدیدی در مورد شکیرا پیدا کردی به منم بگو منتظرم